Trudny temat, ważny okres

Na temat menopauzy krąży wiele stereotypów. Postanowiła się z nimi zmierzyć Agnieszka Maciąg. Autorka książki Menopauza. Podróż do esencji kobiecości wzięła na warsztat temat trudny, aczkolwiek bardzo ważny dla każdej kobiety. Okazuje się, że na późniejsze zmiany hormonalne ma się wpływ odpowiednio wcześniej. Nawet kilka dekad przed rozpoczęciem menopauzy warto zadbać o siebie i wdrożyć zasady zdrowego trybu życia. A przede wszystkim należy zmienić podejście do zmian hormonalnych, zachodzących w ciele kobiety wraz z upływem czasu.

Nie taka zła menopauza

Wielu negatywnych konsekwencji menopauzy da się uniknąć poprzez dbanie o siebie. Im wcześniej się zacznie, tym lepiej. Na pierwszym planie powinno być:

  • zdrowe odżywianie,
  • ruch na świeżym powietrzu,
  • relaks i odpoczynek.

Wymienione powyżej aspekty życia pomagają utrzymać dobrą kondycję psychofizyczną. To ważne, jeżeli w przyszłości chce się wyglądać i czuć bardzo dobrze. Nie mówiąc już o łagodniejszym przechodzeniu przez zmiany hormonalne. Menopauza. Podróż do esencji kobiecości to książka skierowana także do pań, które już weszły w ten proces. Agnieszka Maciąg pomaga im zaakceptować ten etap życia, a nawet dostrzec tkwiące w nim piękno. Dostarcza przy okazji wielu wskazówek, jak ułatwić sobie przetrwanie tego bądź co bądź wymagającego czasu.

Znana motywatorka

Książki Agnieszki Maciąg cieszą się sporym zainteresowaniem czytelniczek. Panie odnajdują w nich wiele praktycznych porad, ułatwiających radzenie sobie z różnymi problemami. Nie inaczej jest z pozycją pod tytułem Menopauza. Podróż do esencji kobiecości. Autorka trafia ze swoim przesłaniem do kobiet będących w różnym wieku oraz zmagających się z odmiennym etapem życia. Wiele z nich nie ma pojęcia, że dojrzała kobiecość może być piękna i satysfakcjonująca. To okres szans na rozwój i cieszenie się pełnią życia. Niestety wiele kobiet skupia się na negatywnych aspektach menopauzy. Agnieszka Maciąg pomoże im nabrać dystansu i spojrzeć na swoją sytuację w nowy, świeższy sposób. Łatwo przyjąć jej punkt widzenia, ponieważ sama nie ucieka od tematu własnej menopauzy. Czytelniczka czuje się zatem zrozumiana i doceniona. Książka Menopauza. Podróż do esencji kobiecości to lektura dla wszystkich, zniechęconych wizją nadchodzących lat. Życie nie kończy się wraz z ustaniem miesiączki. Kobiety właśnie wówczas zyskują nową energię do działania, mogą się cieszyć większą ilością wolnego czasu. I robić z nim, co tylko zechcą. Dorosłe dzieci nie potrzebują uwagi, więc warto skupić się na związku oraz własnym rozwoju.

Kwiaty zdjęcie utworzone przez azerbaijan_stockers - pl.freepik.com